RODZINA

Czy tablety i smartfony zabijają współczesne rodziny?

Tablet_Group_test_206PCA_206_Photoshoot-212

Temat podejmowany w dzisiejszych czasach bardzo często, jednak uważam, że ludzie wciąż nie dostrzegają jak wielkim problemem stają się różnego rodzaju gadżety elektroniczne, szczególnie te z dostępem do internetu.

Zatracamy się w nich, zapominając o tym co naprawdę ważne: rodzina, przyjaciele, znajomi. Odchodzimy od spotkań przy kawie, plotkując o kolejnym romansie Leo DiCaprio czy sąsiadce, odchodzimy od rodzinnym wycieczek rowerowych, rozmów przy stole i zabaw z dziećmi, odchodzimy od kontaktu z drugą, ŻYWĄ istotą.

Zastępujemy to wszystko bezdusznym urządzeniem z dotykowym ekranem, które wciąga nas w swoje szpony. Serce się kraje, gdy możemy zaobserwować całe rodziny w restauracji, które zamiast rozmawiać ze sobą patrzą się w ekrany swoich komórek, nie raz w słuchawkach na uszach, aby zupełnie odciąć się od otaczającego świata i bliskich.

Jeszcze kilka lat temu puby reklamowały się, że w ich lokalu jest dostęp do bezpłatnej sieci WIFI. Obecnie ten trend zaczyna się zmieniać- wywieszane są informacje o braku tej usługi, aby starać się uświadomić ludziom skalę problemu. Oczywiście nie oznacza to, że nagle nasze gadżety mają trafić teraz do śmietnika. Jednak powinniśmy zastanowić się jak i kiedy z nich korzystamy.

linia

Źródło:

pcadvisor.co.uk

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top