LIFESTYLE

Już są! Wyniki konkursu książkowego

Przypominam, że nagrodą w naszym konkursie była powieść „Nikt się nie spodziewał” autorstwa Joanny Doroty Bujak.

Pozwolę sobie przytoczyć słowa Cyrysi, która na swoim blogu napisała recenzjęCiekawa, wciągająca lektura napisana lekko, z polotem, z doskonale wyważoną dawką humoru i realizmu. Nie tylko rozśmiesza, bawi i trzyma napięciu, ale także w piękny sposób pokazuje siłę przyjaźni, miłości i więzi międzyludzkich. Doskonała rozrywka dla każdego. Polecam.

 

Są Państwo ciekawi, kto wygrał?

 

Powiem szczerze, że wybór najciekawszych odpowiedzi na konkursowe pytanie nie był łatwy. Szczególnie urzekła nas odpowiedz Pani Moniki Brendel, którą zamieszczamy poniżej.

 

gratulacje

 

Choć życie na osiedlu domków jednorodzinnych kojarzy się z typowymi kurami domowymi, krzykami dzieci na podwórkach i sobotnim dźwiękiem kosiarek – to jest ono bardzo fascynujące i odprężające.
Tylko tu można trwale nawiązać przyjaźnie i poznać prawdziwe ciepło domowego ogniska (nie tylko to ulatujące się zimą z kominów). To spotkania przy grillu, zapach domowego ciasta przyniesiony wraz z sąsiadką i jej skrzeczącym burkiem czy smak swojskich pomidorów ze szklarni mamy. Na takich osiedlach życie płynie wolniej. Nikt się nie spieszy i nie mija mnie z typową obojętnością wielkomiejskich bloków przepełnionych studentami czy naburmuszonych lady na szpilkach.
Atrakcyjność domków jednorodzinnych polega na bliskości i nieporównywalnym komforcie życia. . Żaden sąsiad nie urządzi mi pobudki z wiertarką o 6 rano ani nie urządzi powodzi. Rankiem wybiegam na trawę, siadam na tarasie z filiżanką kawy, wypuszczam psa bez konieczności poszukiwania „legalnej” toalety dla niego i nie muszę przejmować się kotem wędrownisiem. Obserwuję jak tata znów majsterkuje przy samochodzie na podwórku, a każdy wspólnie zabiera się do swych domowych obowiązków.
Dookoła jest mnóstwo miejsca. Można rozwijać swe talenty, mieć nieograniczone hobby i bez obaw o kradzieże zostawić swój rower przed domem. Każdy się zna! Mieszkańcy pilnują się wzajemnie i obserwują niepokojące sytuacje. Na takim osiedlu żyje się bezpieczniej oraz w sąsiedzkiej harmonii.
Tu wychowują się i bawią szczęśliwe dzieci. Jest mniej spalin, więcej obcowania z naturą. Każdy może zaznać swego osobnego azylu, a listonosz bez lęków pozostawi paczkę u sąsiada.
Każdy domek różni się od siebie – tak jak jego mieszkańcy. Jednak na tym polega urok osiedla domków jednorodzinnych. Jedne pstrokate, drugie skromne. Spacerując licznymi uliczkami widać czym jest radość tworzenia rodziny i własnej, indywidualnej przestrzeni.

 

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim za uczestnictwo w konkursie a Pani Monice GRATULUJEMY wygranej.

 

***

Wydawnictwo Czwarta Strona
Fan-page autorki na Facebooku: klik
TU można kupić książkę: klik
KONKURS na FP: klik
KONKURS na chicpl.com: klik
RECENZJE: klik

3 Comments

3 Comments

 1. Dominika

  June 7, 2016 at 9:14 am

  Gratulacje!:)

  • anca

   June 7, 2016 at 9:25 am

   raz jeszcze dziekuje za wzięcie udziału w konkursie 🙂 Asia pisze juz nastepna 🙂

 2. Monika Brendel

  June 8, 2016 at 8:38 am

  Bardzo dziękuję 🙂 Przyznam, że ogłoszenie wyników i jego oprawa – bardzo mnie wzruszyła 😀

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top