LIFESTYLE

Test psychoemocjonalny

Autorem tego testu jest słynnym brytyjski psycholog Pip Wilson, ekspert w pracy z ludźmi z zaburzeniami zachowania, ekspert w nauce przez aktywne działanie oraz rozwoju inteligencji emocjonalnej. To jest  jedno z jego słynnych testów plam- drzew, który początkowo był zaprojektowany dla dzieci w wieku szkolnym, aby zweryfikować jakie mają predyspozycje. Jednak później okazało się, że test może być istotnym materiałem badawczym również wśród dorosłych.

obrazek.jpg

Test pomaga nam rozpoznać twój obecny nastrój, samopoczucie oraz pomóc w osiągnięciu pożądanego stanu emocjonalnego oraz do wzmocnienia twojej pozycji w społeczeństwie.

TEST:

Każdy z tych małych ludzików ma inny humor oraz zajmuje inną pozycję na drzewie.

Po pierwsze zidentyfikuj, który z nich najbardziej przypomina ciebie.

Następnie zastanów się, którym człowieczkiem chciałbyś się stać.

Więc, którym jesteś, a którym chciałbyś być? A może jest to ta sama maleńka postać…

Rozwiązanie testu:

Jeżeli wybrałeś  numery: 1,3,6 lub 7, to charakteryzuje cię to jako osobę zmotywowaną, nie bojącą się żadnych wyzwań w życiu codziennym.

Jeśli twój wybór padł na numery: 2,11,12,18 lub 19 oznacza to, że jesteś osobą komunikatywną, która zawsze jest gotowa do pomocy drugiej osobie.

Wybór małego człowieczka o numerze 4 definiuje Cię jako osobę o stabilnej pozycji życiowej, która chce osiągnąć jak największy sukces jak najmniejszym nakładem pracy.

Numer 5– czujesz się ciągle zmęczona, brak ci witalności i energii do życia.

Wybrałaś numer 9? Jesteś jednostką szczęśliwą i lubisz się zabawić.

Numery 13 i 2: preferujesz warunki domowego zacisza unikając komunikowania się z innymi ludźmi, zamiast kroku do przodu wolisz wykonać dwa do tyłu.

Jeśli najbliżej Ci do 8– może to oznaczać, że myślisz tylko o sobie i zatracasz się w tym.

Wybór 10 czy 15 świadczy o zwyczajnym podejściu do życia, jesteś w optymalnej kondycji psychicznej.

Numer 14– masz wahania emocjonalne, często masz kryzysy wewnętrzne, problemy z samooceną?..

Wybór 20 najczęściej świadczy o byciu  pewnym siebie. Jesteś naturalnym liderem i chcesz, aby ludzie słuchali twoich opinii i brali je pod uwagę podejmując własne decyzje.

Wybrałaś ludzika z 16– czujesz się odrobinę zmęczona wspieraniem innych, zauważyłaś to? Mimo to dźwigasz numer 17– w tym wypadku chcesz skupić na sobie uwagę otoczenia.

linia

Źródło:

 

cuisineandhealth.com

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top